DUCHOVNÍ OBNOVA

 

DUCHOVNÍ OBNOVA MODLITEB MATEK

„Zasvěcení se Božímu milosrdenství se sv. Terezií s Lisieux“

 

Milé sestry v Kristu,

zveme vás na duchovní obnovu „Zasvěcení se Božímu milosrdenství se sv. Terezií s Lisieux“, kterou jsme původně plánovaly v jiné podobě. Aktuální okolnosti nás však vedou nabídnout ji jinou formou. S radostí přijímáme novou cestu, kterou nám Pán připravil. Těšíme se z toho, že skrze média můžeme tuto obnovu prožívat v mnohem větším počtu, a to nejen s maminkami z Česka, ale i ze Slovenska! Vnímáme tuto obnovu jako čas Božího milosrdenství, a jak píše apoštol: „lhůta je krátká“. Během modlitby jsme radostně vnímaly Boží štědrost a touhu vstoupit do života každé z nás mimořádným způsobem. Přijměme toto pozvání k objevení nekonečné Boží dobroty, abychom mohly růst v důvěře a odevzdání se Jemu.

Víme, že nemůžeme zcela nahradit osobní společenství, ale tentokrát to není prioritou. O to více vás zveme k věrnosti a prožívání společenství uprostřed vašich mateřských skupinek. Maminky, nerušte setkání a scházejte se, dokud to je možné. Věrnost před Bohem vždy obstojí!

 

Obnova proběhne tímto způsobem:

22. 9. – 1. 10. Individuální domácí příprava, která vyvrcholí na svátek sv. Terezie z Lisieux. Mši svatou oslavte ve svých farnostech a zároveň Vás vybízíme k přijetí svátost smíření, která se během této obnovy velmi doporučuje. Po této domácí přípravě navážeme na obnovu "

2. - 3. 10. skrze internetové vysílání. Budeme vysílat z Lukova u Zlína. Obnovu povede o. Jan Mach a přítomny budou také maminky z týmu národní koordinátorky v Česku.

Domácí příprava je velmi důležitá k porozumění tohoto zasvěcení, prosím nepodceňte ji!!            Můžete ji poslouchat v telefonu nebo na počítači či vytisknout a číst, jak vám to bude vyhovovat. Celky jsou rozděleny na každý den. Je možné věnovat 26 minut poslechu nebo si přečíst 4 stránky A4 textu. Přikládáme také každodenní přípravnou modlitbu během obnovy. Podklady k obnově najdete na tomto odkazu: https://www.modlitbymatek.cz/node/138

Odkaz na živé vysílání najdete aktuálně také na této adrese. K vysílání se bude možné vrátit až do konce října 2020. Pokud tedy nestihnete živé vysílání, můžete si dodělat obnovu individuálně později, stejně tak zasvěcení.

Pátek 

19:00  mše svatá z Lukova u Zlína, o. Mariusz Sierpniak (nový duchovní otec MM v Česku)

krátký úvod do duchovní obnovy

Sobota

7:00-7:30 modlitba

7:30-8:30 první setkání, o. Jan Mach

14:00-15:00 druhé setkání, o. Jan Mach

16:00-17:00 třetí setkání, o. Jan Mach

18:00 mše svatá, o. Jan Mach a po ní následně adorace během které se zasvětíme Božímu milosrdenství