ubytování pro Covid

Duchovní centrum Vranov nabízí možnost strávit karanténu v tichém prostředí Vranovského kláštera.

 

Pro koho je nabídka určena?

Pokud jste se nakazili Koronavirem Covid 19, a máte bezpříznakový průběh, nebo jste se ocitli v karanténě a nemáte ji kde strávit, nebo pokud byste se kvůli karanténě potřebovali izolovat od zbytku členů vaší domácnosti, můžete se ubytovat Duchovním centru ve Vranově. Nabídkou chceme ulevit rodinám v náročné době a lidem v karanténě nabídnout možnost tu nechtěnou situaci nějak využít pobytem v tichu kláštera. Nakonec - odříznutí se od světa má v klášteře dlouholetou tradici :)

 

Koho můžeme ubytovat?

Ubytovat můžeme lidi, kteří jsou Covid pozitivní bez příznaků (nejsme zdravotnícké zařízení ani nemáme zdravotní personál), nebo v karanténě. Víme, že strávit pár dnů v tichu by mohlo být potřebné i jen tak bez karantény. Ale teď to bohužel nejde – nařízení vlády zakazuje poskytovat ubytovacích služby, nabídka pro lidi v karanténě je výjimkou.

 

Vzhledem ke kapacitám trasování hygienou, nebudeme rozlišovat mezi těmi, kdo mají karanténu nařízenou a kdo jsou v ní dobrovolně. Všichni ubytovaní ale budou muset dodržovat pravidla karantény a sami za to zodpovídají – viz web Ministerstva zdravotnictví.

Nabídka je hlavně pro lidi, kteří se potřebují izolovat od zbytku domácnosti a nemají zdravotní obtíže. Pokud máte příznaky covid-19, nebo je vám prostě jinak špatně, není Duchovní centrum tím nejlepším místem pro marodění. Když se váš stav zhorší během pobytu, bude to na vašem rozhodnutí, ošetřování vám zajistit nemůžeme.

 

Nabídku ubytování v Duchovním centrum lze pojmout jen jako místo pro izolaci, nebo si z toho udělejte pobyt v tichu kláštera. Můžete si s sebou vzít knihy či čas využít k meditaci v tichu.

 

Co můžeme a nemůžeme nabídnout?

Ubytování

Budete mít pro sebe pokoj, vlastní koupelnu a WC. K dispozici je povlečení a ručníky. V pokoji jsou pohodlné postele, stůl s židlí a skříň. Z pokojů je krásný výhled do klášterní zahrady. Do pokoje si vezměte sebou přezůvky. Pro poslech hudby, nebo přednášek si přivezte sebou sluchátka, aby jste nerušili poslechem sousedy. Všechny pokoje jsou u nás nekuřácké.

 

Wifi je zatím jen v některých pokojích, ale pracujeme na zavedení do všech - informujte se prosím před příjezdem o aktuální situaci a případně si vezměte s sebou vlastní mobilní data.

 

Primárně vám nabízíme pokoj. Nebudete se potkávat s dalšími lidmi (ani těmi, kdo jsou také v karanténě), nemůžou sem za vámi chodit návštěvy.

 

Jídlo

Nabízíme možnost plného stravování snídaně 60,- Kč, oběd 120,-Kč a večeře 80,- Kč, nebo jen částečné záleží na vás jak si objednáte.

Jídlo vám necháme na chodbě před pokojem, po zaklepání na dveře si jej vyzvednete a v pokoji sníte a talíře znovu položíte na stoleček před svým pokojem.

 

Nebo můžete využít jiných služeb, od kterých jídlo převezmeme a dopravíme ke dveřím vašeho pokoje.

Nebo si můžete dovést zásobu jídla sebou a podle potřeby si přiobjednat dokoupení potravin nebo se začít stravovat z místní kuchyně až v průběhu pobytu.

 

K dispozici budete mít rychlovarnou konvici a sadu jídelního nádobí na pokoji. Čaj, káva a cukr.

 

Další pomoc "přes dveře"

Vyneseme vám odpadky. Vyměníme ložní prádlo a ručníky, ale vaše prádlo vám nevypereme.

 

Budeme na telefonu a pokud vám něco bude chybět (nůž, utěrka, drogerie apod. - zkrátka něco, co člověka hned nenapadne si z domova vzít a co nemáme připravené na každém pokoji), můžete zavolat a pokusíme se vám to nějak sehnat.

 

Příjezd a parkování

Na čase příjezdu se domluvíme individuálně, můžete přijet autem a zaparkovat na náměstí před kostelem.

 

Kolik to stojí?

S ubytováním a zajištění servisu kolem jsou samozřejmě spojené nějaké náklady. Chceme ale během karantény pomoci těm, kdo budou ubytování opravdu potřebovat. Cena za noc je 300,- Kč za osobu, pro členy jedné domácnosti máme k dispozici i vícelůžkové pokoje. K tomu samozřejmě jídlo, které si objednáte v naší kuchyni a další služby o které požádáte.

 

Jak se domluvit na ubytování?

Zavolejte na 604 509 455 (o. Karel Hanslík OM)

nebo napište na dc-vranov@katolik.cz

 

Kdy

pokud jste v karanténě (nabídka platí od 11.11. až do odvolání)

 

Kde

Duchovní centrum Vranov

Vranov u Brn