ŘIMSKOKATOLICKÁ FARNOST ČEJKOVICE

Buďte vítáni na farních stránkách římskokatolické farnosti v Čejkovicích.Její počátky sahají do první poloviny třináctého století, kde zde působil řád Templářský rytířů. Naše farnost se rozkládá na jihovýchodě moravy. Z hlediska meterologického měření patří mezi nejteplejší místo v rámci České republiky. Do farnosti patří tři vesnice Čejkovice, Starý Poddvorov a Nový Poddvorov s více jak třemi tisíci obyvateli. Čejkovice patří k regionu moravské slovácko, Starý a Nový Poddvorov přináleží k podluží.Ve farnosti jsou dva kostely a jedna malá kaple. Farní kostel v Čejkovicích je zasvěcen sv. Kunhutě, filiální kostel ve Starém Poddvorově je zasvěcen sv. Martinovi a malá kaple v Novém Poddvorově sv. Kateřině Alexandrijské. Stojí za to navštívit tyto církevní stavby a zakusit krásu architektury a duchovní atmosféru při bohoslužbách.

počítadlo.abz.cz